Як працюють електронні торгові майданчики

Електронні торгові майданчики (ЕТМ) дозволяють замовникам та постачальникам швидко, ефективно вирішувати різні питання, пов’язані з закупівлями. При цьому ЕТМ виконують певні функції, дуже важливі в розвитку вітчизняної економіки.

Функції ЕТМ

Запуск електронний торгових майданчиків необхідний в першу чергу для організації зручного та ефективного процесу торгівлі. Але вони виконують й інші функції: 

  • Торгова. Електронний майданчик дає можливість покупцям і продавцям налагодити взаємовигідну взаємодію без ризиків та корупції. При цьому торгово-закупівельні заходи можуть носити найрізноманітніший характер. Зараз через інтернет-майданчики можна придбати все, від нерухомості й автомобілів, до будівельних матеріалів та будь-яких інших товарів. Оператор ЕТМ відповідає за працездатність та безпеку системи. Але він не несе відповідальності за шахрайські дії замовників або виконавців, а також не має повноважень застосовувати будь-які заходи покарання. Цим повинні займатися уповноважені органи.
  • Інформаційна. Ця функція ЕТМ дозволяє отримати дані про замовлення й компанію, яка його виставила. Також завдяки цій функції потенційні учасники можуть знаходити необхідні замовлення та дізнаватися їх умови.
  • Аналітична. Завдяки цій функції можна проводити порівняння показників для правильного вибору контрагентів. Дуже важливо, щоб можна було провести аналіз діяльності організацій, що претендують на укладання угод на поставки або надання послуг.
  • Рекламна. Перебуваючи в єдиному інформаційному просторі, компанія, розміщуючи пропозицію про свої товари чи послуги, може знайти інформацію на електронному торговельному майданчику.
  • Захист даних. Ця функція ЕТМ дуже важлива, так як саме завдяки їй забезпечується безпека електронного документообігу в системі. Так як для участі в електронних торгах обов’язковою вимогою є наявність електронного цифрового підпису, то все завірені нею документи, відправлені замовниками й виконавцями, мають юридичну силу. 

Акредитовані майданчики Прозорро.Продажі

Електронні торгові майданчики використовуються для різних цілей, у тому числі через них держава здійснює купівлю-продаж різноманітних активів та послуг з використанням системи Прозорро.

Також через акредитовані АТМ Prozorro.Sale здійснюється торгівля автомобілями, нерухомістю, конфіскатом, різноманітною сировиною, у тому числі необробленою деревиною. Детальніше про аукціони деревини за посиланням: https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/kupiti-dub-kruglyak-vigidno-na-prozoroprodazhi/.