Оренда землі через портал Прозорро

Оренда землі довгий час була закритою для широких мас людей, несла на собі явний відбиток корупції та навмисного затягування процесів. Відкриття віртуальної торгової платформи ProZorro.Sale надало вільний доступ до електронних аукціонів та забезпечило впровадження відкритої конкуренції у сфері оренди земельних ділянок.

Особливості оренди, продажу землі на електронному аукціоні

Оренда землі через акредитований майданчик ProZorro.Sale – це зручно та вигідно, оскільки ціна земельних ділянок, як правило, нижче ринкової та залежить від попиту. Крім того, можна вибрати найбільш вдалу ділянку та взяти участь в придбанні права на оренду дистанційно, в режимі он-лайн. 

Щоб стати повноправним учасником, треба:

  • зайти на акредитований майданчик ProZorro.Sale;
  • зареєструватися;
  • сплативши перший внесок. 

Всі документи так само надаються в електронному вигляді. За результатами торгів внесок буде зарахований в розмір завдатку, якщо учасник виграє лот, або повернутий тому, хто програв учаснику.

Аукціон складається з трьох раундів, під час кожного з яких той чи інший учасник має право пропонувати (або не пропонувати) підвищення ставки. Якщо пропозиції не надходять, йде процедура зниження вартості – для кожного лота передбачається певна кількість кроків. Завершуються торги після трьох раундів, а переможцем стає учасник, який запропонував кращу вартість. Після цього розкриваються відомості про всіх суб’єктів торгів, а переможця чекає оформлення документації та оплата.

Переваги публічних торгів через Прозорро

Діяльність торгових майданчиків повністю підпорядковується нормам законодавства, чинного на території України. Договір оренди передбачає передачу однією особою іншій права на користування земельним наділом на певний термін. При цьому використання земель можливо тільки відповідно до їх цільовим призначенням.

Переваги торгів на майданчику ProZorro.Sale:

  • дистанційне придбання землі в оренду;
  • документообіг в електронному вигляді;
  • швидкий результат без розтягування в часі;
  • рівноправність усіх учасників, дух здорової конкуренції;
  • збереження конфіденційності даних суб’єктів під час процесу;
  • юридична підтримка на всіх етапах.

Ресурс Прозорро є, без перебільшення, ефективним інструментом для залучення інвесторів. Відкритість проведення будь-якого аукціону, виняток ймовірності впровадження корупційних схем роблять можливим реалізацію відкритих прозорих угод будь-якого рівня з залученням широкого кола суб’єктів. Тому майданчик використовується також для торгівлі деревиною та іншими товарами, подробиці за посиланням: https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/yak-prohodyat-auktsioni-z-prodazhu-neobroblenoi-derevini-v-cherkasah-na-prozorrosale.