Котирування природного газу на УЕБ

Ринок газу в Україні завдяки системі Прозорро.Продажі повністю відкритий та прозорий. Державні та комунальні підприємства можуть вибирати постачальника. Надійним постачальником цін на природні ресурси стала товарна біржа «Українська енергетична біржа». Вона забезпечує належний рівень ліквідності ресурсу та можливості використання біржових інструментів.

Ціни на оптовому ринку формуються під впливом котирувань УЕБ

Встановлення вартості сировини відбувається під впливом біржових котирувань. Показники змінюються кожен місяць. Користувач може розрахувати ціну по формулі самостійно або звернутися до спеціалістів.  Всі формули встановлюються Міністерством економічного розвитку.

Для виявлення приблизної вартості використовують онлайн калькулятор, який можна побачити на сайті УЕБ. Для вирішення питання встановлення вартості використовують декілька варіантів формул. Показники можуть змінюватися в залежності від націнки постачальника, цін на транспортування та інших факторів.

Варто брати до уваги також можливі коливання вартості. Відкриті торги зазвичай завершують приблизно через два місяці з моменту подачі оголошення. Оскільки передбачити точну ціну неможливо, дані можуть за цей період значно змінитися.

Щоб було простіше орієнтуватися, варто використовувати актуальні біржові котирування. Їх регулярно публікують на сайті Української енергетичної біржі. Наприклад, якщо ціна останнім часом стабільно знижувалась, можливо, дана тенденція має продовжуватися ще деякий час.

Прогнозування вартості виконують на основі закономірностей ринку газу:

  • 1.  В опалювальний сезон рівень використання газу зростає.
  • 2.  Ціни знижуються в кінці лютого.
  • 3.  Вартість падає та залишається на одному рівні в літні місяці, а зміна ціни в сторону зростання спостерігається в вересні.

Якщо підписати угоду на УЕБ, можна уникнути ризиків невиконання умов, корупції, та неадекватного підвищення ціни.

УЕБ надає надійну інформацію щодо біржових котирувань

На порталі www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/natural-gas/ можна дізнатися точну інформацію щодо вартості газу, взяти участь в торгах. Працівники системи допоможуть розібратися в усіх моментах відносно електронних торгів. Також на порталі можна знайти онлайн-калькулятор, який допоможе визначити точну ціну.