Новий проект Мінюст: електронні торги арештований майном

Електронний аукціон — можливість здійснювати вигідні та прозорі продажі. А виставлені лоти стали ще доступніші усім користувачам програми. Система заснована 6 років тому для продажу об’єктів, конфіскованих у законних власників за рішенням суду.

До тепер вилучено майно продавалось на зачинених торгах та викликали безліч сумнівів щодо чесності процесу. Так, перед великою кількістю потенційних покупців виникали штучні перепони, які не допускали їх до участі у торгах. Як наслідок: продаж активів здійснювали за мінімальними цінами, що завдавало державі неабияких збитків.  

Завдяки системі сьогодні реалізація конфіскованого майна відбувається прозоро та доступно.

Що можна придбати:

  1. нерухомість;
  2. обладнання;
  3. транспорт (літаки, мотоцикли, вантажний та легковий транспорт);
  4. земельні ділянки;
  5. електронна техніка;
  6. меблі для дома;
  7. одяг, взуття, аксесуари.

Придбання вилученого майна відбувається виключно дистанційно — через мережу Інтернет. Аби брати участь у торгах необхідно зареєструватись та отримати електронний підпис. Більш детальна інформація про деталі процесу та схему дій читайте на сайті aeaep.com.ua

Так усі сторони значною мірою зменшують організаційні витрати, мінімізують ризик комерційної змови та забезпечують чесну та вигідну конкуренцію.

Сьогодні Міністерство юстиції впроваджує нові заходи щодо викорінення корупції в рядах Державної виконавчої служби. У травні 2021 року розпочне свою діяльність пілотний проект, що діятиме на електронних аукціонах. Біржі розширюють межі своєї діяльності на нових ринках. Так система буде взаємодіяти не лише з державними органами, а й влаштує онлайн-торги для комерційного сектора.

В рамках нового проекту майданчики успішно реалізують торги металобрухтом, завдяки співпраці с іншими підприємствами.

Наступний напрямок діяльності — співробітництво з органами місцевого самоврядування. Органам територіальних громад буде запропонована реалізація непрофільного та майна, що не використовується. Крім того, буде надано право виставляти на торги права користування та права оренди.

Набрав чинності Закон «Про виконавче провадження», що є ще однією приємною новиною на даний період. Впровадження відкриває вигідно-новий напрямок діяльності системи електронних торгів арештованим майном — продаж конфіскованих земельних ділянок. Це великий обсяг арештованого майна, який вже можна запускати у систему.