Реєстрація на офіційних електронних майданчиках системи Прозорро та участь в аукціоні

Закон дозволяє брати участь у процедурі закупівлі майже всім бажаючим, які мають статус фізичної або юридичної особи.

Замовники і учасники можуть зареєструватися і взяти участь в аукціоні на одній із дозволених майданчиків. Переглянути актуальних список надійних електронних майданчиків та товарних бірж можливо за посиланням aeaep.com.ua.Замовники користуються системою безкоштовно.

Участь постачальників в державні закупівлі — платне. Відповідно до Закону України «Про державні закупівлі» плата стягується за надання тендерних пропозицій, тобто тільки в разі реальної участі в торгах. Реєстрація ж на електронному майданчику безкоштовна.

За подачу учасником тендерної пропозиції, оператором авторизованої електронного майданчика стягується плата залежно від вартості закупівлі, а саме:

Очікувана вартість товаруПлата за тендерну пропозицію
До 20 000 гривень17 грн
20 000 – 50 000 гривень119 грн
50 000 – 200 000 гривень340 грн
200 000 – 1 000 000 гривень510 грн.
1 000 000+ гривень1 700 грн

У разі відміни торгів або визнання їх такими, — до моменту розкриття тендерних пропозицій, учаснику повертається плата оператором авторизованої електронного майданчика.

Інформація про безпосереднє проходження торгів

Наступним етапом після реєстрації і подання тендерної пропозиції є участь в аукціоні. Крім зареєстрованих учасників за ходом аукціону в онлайн-режимі можуть спостерігати і інші користувачі Системи через ЦБД або електронну площадку.

На старті проведення торгів, система користується п’яти хвилинною перервою. За цей час, є можливість ознайомитись із кількістю учасників торгів, їх початковими ставками. При цьому, вказівки щодо приналежності ставки побачити не вдасться. Всі цінові данні є конфіденційними для учасників торгів. Це зроблено для унеможливлення спекуляції та проведенням тіньових схем.

Всі торги налічують три раунди. Кожний учасник має право зменшити свою ставку, але не менше ніж на один крок, попередньо зазначений в оголошенні аукціону. Залишити без змін також є можливість.

У кожного учасника є 2 хвилини для проведення цієї операції.Після цього, черга переходить до наступного учасника, якомутеж буде надано 2 хвилини для внесення змін. Завершується це системними двома хвилинами перепочинку.По завершенню третього раунду показуються результати аукціону — в цей момент розкриваються назви компаній — учасників і їх пропозиції на всіх раундах торгів.

По завершенню третього раунду відбувається оголошення результатів. У разі проведення аукціону з великою кількістю лотів закупівлі, аукціон відбувається по кожному лоту окремо.