Купівля-продажу кругляку вільхи на Прозорро

Купити чи продати ліс кругляк різних порід та сортаменту можна на онлайн платформі державних закупівель ProZorro.Sale. Прозорро – це електронний ресурс державних закупівель, на якому державні лісові господарства реалізують свою продукцію. Така система відрізняється прозорістю та доступністю учасників до відкритих торгів, завдяки яким формується ринкова вартість з урахування попиту та пропозиції.

Плюсом системи є співробітництво з партнерськими ресурсами – такими, як Українська Універсальна Біржа (УББ). Перейти на ресурс можна за посиланням sale.uub.com.ua. На УУБ можна отримувати розсилку про нові тендери Прозорро, приймати участь у відкритих електронних торгах з купівлі-продажу лісу та іншої продукції та послуг.

Особливості продажу лісосировини на Прозорро.Продажі

Український ліс кругляк вільхи та інших порід високо цінується на внутрішньому та міжнародному ринку. Більшість постачальників лісо сировини – це державні та комунальні підприємства. Щоб уникнути зловживань та корупції при продажу лісу, було впроваджено закон, згідно якого державні лісогосподарства зобов’язані реалізувати свою продукцію через відкриті електронні торги на ProZorro.

Плюси електронної платформи державних закупівель Прозорро:

  1. Можливість купити та продати продукцію за ринковими цінами. Вартість лісу чи інших лотів (предметів аукціону) формується у результаті торгів, балансуючи цінові пропозиції під впливом попиту.
  2. Відкритість та прозорість процедур підготовки та проведення публічного аукціону. Інформацію про пропозицію, вимоги ініціатора тендеру та результатів торгів може отримати кожен учасник та інші користувачі системи, які пройшли реєстрацію.
  3. Гарантії виконання зобов’язань, взятих на себе сторонами. Постачальник зобов’язаний поставити продукцію оголошеної якості та у регламентовані строки, а покупець — вчасно сплатити суму контракту ті виконати інші умови за договором.

Сортамент деревини згідно стандартів

Технічний комітет України зі стандартизації лісових ресурсів розробив нормативи з урахуванням європейських норм. Прийнято класифікувати лісосировину по класам A, B, C, D. Клас А – це ліс найвищої якості, взятий з нижньої частини колоди, з чистою деревиною та незначними вадами. Клас В – це лісоматеріали середнього класу якості, в якій допускається незначна кількість сучків. До класу С відноситься сировина, якістю нижче середньої з вадами, у рамках, не знижуючих природні властивості деревинного матеріалу. Лісосировина класу D – це деревина, яка не відповідає вищенаведеним класам якості, але може бути використана для подальшого застосування.

Купити ліс кругляк вільхи можна через онлайн аукціон. Для цього потрібно зареєструватися за посиланням https://sale.uub.com.ua/news/ciny-na-kruglyak-vilqhy-na-prozoro-prodazhi та проконсультуватися зі спеціалістами біржі про умови участі у торгах. Через ресурс можна замовити послугу допомоги у підготовці тендерної документації, оголошення аукціону та прийняття участі у торгах.