Як проходить розгляд скарги на тендер

Система ProZorro з самого початку створювалася для того, щоб нейтралізувати корупційну складову при проведенні державних закупівель. З часом, там стали з’являтися й інші типи торгів, які отримали досить серйозну популярність. При цьому, основним напрямком довгий час були саме тендери.

Навіть така надійна система не може дати гарантії того, що замовник не забажає підготувати той же тендер безпосередньо під заготовлену компанію. Тобто ,мова йде про створення таких умов, щоб під них підходила лише фірма, з якою замовник попередньо встиг домовитися. 

Відповідно, таким чином вдається дати відмову іншим учасникам згідно 18-ї статі закону України про державні закупівлі такі дії є суворо заборонені. Всі учасники відкритих тендерів повинні мати рівні умови на участь в таких закупівлях.

Який формат розгляду скарги є актуальним?

Як уже згадувалось раніше, подання скарги – це дійсно те право, яке має учасник закупівель. Що стосується розгляду таких скарг то цим процесом займається вже відповідна колегія. Вона ж проводить розгляд саме в реальному режимі. Раніше була інформація про те, що ця система повинна запрацювати в онлайн-форматі, але на даний момент для цього немає відповідної технічної бази.

На самому ж засіданні, де проводиться розгляд скарги має право бути присутнім як сам учасник торгів, який впевнений в тому, що замовник є винним, так і організатор тендеру.

Обидві сторони отримують змогу обґрунтувати свою позицію. Сторони можуть цим скористатись в своїх інтересах. Тобто, доки підрядник обвинувачує замовника певними фактами той у відповідь може надати свої аргументи.

Варто зазначити, що колегія з самого початку не має ніякої лояльності до жодної з сторін. Відповідно, заявка розглядається максимально прозоро.

Що стосується винесеного рішення, то воно стає відомим протягом 15-ти днів з моменту подачі самої скарги. Варто зазначити, що для подачі самої скарги й участі в самому тендері, потрібно попередньо знайти надійний електронний майданчик.Ви завжди можете розглянути варіант з сайтом tender.uub.com.ua. Це вже давно відомий ресурс, який дійсно має позитивну репутацію та величезну кількість відгуків. Ви й самі можете в цьому легко впевнитися, ознайомившись з тим, що з приводу цього сервісу говорять інші користувачі.