Вже стартував продаж земель з молотка в Україні 

З перших чисел липня 2021 року почалася повноцінна робота та задіяло оновлене законодавство щодо електронних аукціонів по землі. Дуже багато часу чекали українці такої події. Перспективи відкриваються і для великих виробників агротоваров і для простих фермерів.

Аукціони по землі – можливості процедури на Прозорро.Продажі

Більше 60% від усього земельного обсягу в нашій країні становлять землі сільськогосподарські землі і тому вельми значущим етапом становлення економіки є початок роботи аукціонів по землі. Всі останні 20 років господарі наділів не мали права на володіння власністю без всяких обмежень. Їм не дозволялося не тільки оформляти договори купівлі-продажу, але і міняти ділянки або залишати їх в якості застави в банках. Саме через цих обмежень положення в агросекторі ускладнилося.

Вищевказана ситуація була на руку лише тим комерційним представникам, які діяли через якісь домовленості. Під прикриттям довгострокової оренди, і пропонуючи хабара вони влаштовували нелегальний продаж. А заборона на продаж землі влаштовував власників землі які звикли до господарської діяльності без якісного зростання. Зате скасування мораторію надають виробникам сільгосптоварів великі перспективи раціональної витрати коштів в ділянки і набуття великих прибутків, адже вони стануть повноправними власниками землі. Таким чином, відкриття ринку землі фундаментально змінить вектор діяльності сільського господарства в бік розвитку і прибутку.

Негативні наслідки, що виникли через відсутність земельного ринку – це обвал гіпотетичних цін на земельні ділянки і на їх оренду. Саме її можна буде зробити в інтернет- форматі в системі Prozorro.Sale. Тут маються на увазі землі, що знаходяться в державній власності. До липня проводилися такі земельні торги в Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Відтепер фермери матимуть право вільно не тільки наслідувати сільськогосподарські наділи https://www.uub.com.ua/rus/prozorro/perspektivni-rinki/zemelni-dilyanki/, але і купувати їх на вигідних умовах. Але є можливість до продажу площа землі до 100 га. Для представників бізнесу вона підвищиться до 10 000 га, але тільки через 2,5 року.