Торгівля ресурсами державного резерву разом з ТБ «Українська Енергетична Біржа»

У кожної держави є певні ресурси, котрі зберігаються на випадок надзвичайних ситуацій. В Україні ці запаси представлені складами,холодильними камерами, хлібокомбінатами та хлібними магазинами, нафтопереробними заводами та іншим.

Весь цей резерв може знадобитися на випадок війни, природних катаклізмів. Оскільки ресурси тривалий час ніхто не використовує, може закінчитися строк їх придатності. Чиновники мають списати запаси та придбати нові. Під час списання ресурси все ще можна використати, тому держава воліє отримати за них певну фінансову винагороду. В цьому допомагає система Прозорро. Вона забезпечує прозору реалізацію матеріальних цінностей.

Як можна купити ресурси Державного резерву України

Деякі приватні компанії зацікавлені в купівлі ресурсів Держрезерву. Щоб зробити цей процес простим та доступним для кожного, було вирішено реалізувати їх через систему прозорих продажів. Самі ресурси резерву вважаються цікавим об’єктом торгів, оскільки до їх складу входять різноманітні продукти в великому обсязі, тому кожен покупець може отримати максимальну вигоду від такої угоди.

За роки роботи порталу вдалося досягти значних результатів та завоювати популярність серед приватних підприємців. Причина в неймовірній зручності покупок. Щоб стати власником певної частини державних ресурсів, необхідно пройти процедуру реєстрації на Українській Енергетичній Біржі sale.ueex.com.ua . Кожен клієнт має свій особистий кабінет, в якому зосереджена вся інформація про торги. Долучитися до аукціону з окремої категорії та знайти там цікавий варіант для себе може кожен охочий. Причому певну групу товарів можна придбати за ціною, котра буде нижче ринкової, що не може не привабити велику кількість покупців.

Проект УЕБ реалізує державні активи. Систему створили громадські активісти спільно з державними органами та зацікавленими громадянами. Він успішно функціонує досить тривалий час та забезпечує учасників доступною інформацією.

Які запаси Держрезерву реалізують через УЕБ

Сировина, яка входить до складу Державного резерву України практично немає кінцевого терміну придатності, але продукти харчування необхідно регулярно оновлювати. Продаж матеріальних цінностей здійснюється з тим, що їх потрібно освіжити та замінити в межах строків зберігання. Реалізація здійснюється з допомогою електронних аукціонів, а кошти, отримані від покупців, спрямовують на придбання нових ресурсів.

Кабінетом міністрів була запроваджена номенклатура необхідних стратегічних запасів, яка крім продуктів харчування, включає також нафтопродукти, метали та неметали, запчастини та інше. У зв’язку з цим користувачі послуг електронних аукціонів можуть приймати участь в масштабному продажі стратегічно важливих матеріальних ресурсів sale.ueex.com.ua/filter/write-off-resources-of-the-government-reserve. Завдяки тому, що реалізація здійснюється через систему Прозорро.Продажі, збільшуються надходження до бюджету і з’являються додаткові можливості для бізнесу.

Реалізація майна державного резерву з допомогою електронної торгової системи допомагає уникнути корупції та залучити до участі велику кількість учасників. Завдяки системі процедура стала максимально прозорою. Проект продажів через Прозорро призначений для залучення якомога більшої кількості учасників, що дозволяє вивести продажі на конкурентний рівень і забезпечити якомога більшу ціну.

Згідно з Бюджетним кодексом України кошти, які були зароблені за реалізацію матеріальних цінностей являються основним джерелом для освіження Держрезерву.