Тендер – це конкурентна боротьба за ймовірність постачання товарів та послуг для державного замовника. Для торгових організацій це ймовірність отримати клієнта через високу якість своєї продукції та перевагу в конкуренції; для державних установ це ймовірність знайти найкращого виконавця за підтримки ефективного антикорупційного механізму.
Відповідно до закону, багато державних організацій зобов’язані отримувати товари чи послуги лише за підтримки тендерів у системі Prozorro на офіційних електронних платформах.
Залежно від видів одержуваних пропозицій, тендерні пропозиції поділяються на:
Наприклад, клієнт може оголосити тендер на отримання канцтоварів, де за умовами буде здійснюватися доставка до організації. А також має право подавати окремі пропозиції щодо закупівлі тих же канцтоварів та їх доставки, отримання канцелярських товарів від одного підрядника та доставки робіт від іншого.
Крім того, закупівля ділиться на рівень цін на товари, послуги та роботи. Максимальна ціна та порядок виконання надходжень визначені у Законодавчому акті України № 922 «Про державні закупівлі»:
Крім того, закупівлі у одного підрядника передбачаються у випадку, якщо мова йде про значення порогових значень. Це може бути доступно, коли підрядник є монополістом, а інші учасники торгів відкликали свої пропозиції або легко ігнорували конкуренцію на веб-сайті.
Оренда землі аграрного призначення завдяки аукціонам на електронному майданчику зараз на Україні є один з найприбутковіших методів бути на конкретний час господарем ділянки землі. Ще пару десятків років тому неможливо було навіть уявити собі допустимість здійснення тендера, оренди ділянок землі в мережі Інтернету.
Коли виникла платформа електронних аукціонів Прозорро орендування сільськогосподарської землі, що належить Госгеокадастру, придбала відкритість і доступність для землевласників. Крім цього, вона повною мірою відкидає виробництво корупційних схем, адже інформація про які беруть участь в період процесу знаходиться як і раніше в закритому доступі. Цим методом є можливість з вигодою придбати ділянки, які використовуються для побудови житла або створити особисте підсобне господарство.
У торгах мають можливість брати участь користувачі майданчика УУБ, які пройшли реєстрацію. З цією метою слід побувати в необхідної опції, закінчити реєстрування, внесення грошової суми за реєстрацію і провести розпізнавання. Потім учасник може потрапити в власний кабінет. Для того, щоб постійно тримати на контролі інформацію про чергові ділянках-лотах, необхідно зробити підписку на розсилку електронної пошти.
Брати участь у торгах повинні де-кілька учасників, інакше, якщо там виявляється лише один, котрий бере участь, то торги не відбудуться. Але при подальшому здійсненні цих торгів даний бере участь має можливість виробляти ставки в разі навіть, якщо крім нього ніхто не приймає участі в цьому. Перед тим, як почнеться аукціон всі беруть участь зобов’язані внести гарантійний внесок. Його повернуть тоді, коли аукціони пройшли безуспішно. Тому, хто здобуде перемогу, внесок буде зарахований у вигляді завдатку. Торги по кожному з лотів включають в себе три раунди. За них будь-хто, який бере участь, виробляє власні ставки. Здобуває перемогу лише той учасник, хто пропонує найбільшу суму.
Після проведення вивчення даних переможець починає займатися оформленням необхідних документів, а крім цього платить комісійну винагороду, яке встановив український Земельний кодекс, і відшкодує ціну підготування лота до проведення торгів. Її сума буде залежати від габаритів ділянки землі. Більше за посиланням https://sale.uub.com.ua/ru/news/yak-prohodyatq-torgy-na-zemlyu-na-majdanchyku-sale-uub-com-ua.