Порядок проведення малої приватизації в ПроЗорро

Державне майно – це не завжди підприємства та об’єкти, які є рентабельними та приносять прибуток. Є випадки, коли майно не є збитковим, але й воно не дає організації і державі ніякого прибутку. В такому випадку, воно може досить довго залишатись на балансі, тому ще не потребує якихось особливих дій по відношенню до нього.

Інша ситуація, коли мова заходить про збиткові підприємства. Це можуть бути об’єкти нерухомості, транспортні засоби, заводи, фабрики й безліч інших типів майна, що потребують постійного вливання фінансів.

Як приклад, це також можуть бути і земельні ділянки, які можуть не зовсім підходити для використання під вирощування прибуткових культур. При цьому, земельна ділянка потребує обробки, внесення добрив та часових затрат, на що готові йти не всі організації.

Як результат, таке майно може виставлятися на приватизацію, що дозволяє передати його до рук приватних осіб, які можуть бути в цьому справді зацікавленими. Ви можете переглянути список аукціонів, де на лот виставляються саме земельні ділянки, тут https://sale.ueex.com.ua/news/aukciony-po-zemli-startuyutq-nezabarom-na-majdanchyku-tov-ueb, витративши на це декілька хвилин часу.

Варто нагадати, що приватизація може бути великою та малою. До другої категорії входять ті лоти, вартість яких не перевищує 250 мільйонів гривень.

Що стосується порядку дій, якого потрібно дотримуватись при проведенні такої процедури, то вони виглядають приблизно наступним чином:

  • Підготовка та подача заяви – мова йде про певне звернення, яке надсилається безпосередньо до державної адміністрації того міста, в якому проходить приватизація. В самій заяві повинна бути прописана детальна інформація про самого користувача, його географічне положення, земельну ділянку та інші моменти. Важливо, щоб до самої заяви було додано тендерний пакет документації;
  • Винесення рішення про малу приватизацію – на те, щоб прийняти відповідне рішення у органів місцевого самоврядування є 30 робочих днів. Сам же дозвіл – це лише один з перших кроків, після чого учасник може на законних підставах перейти до процедури збору документації та формування акту;
  • Підготовка технічного документації – це ще один важливий крок, виконання якого є обов’язковим для отримання самого акту та подальшого збільшення шансів на приватизацію державного об’єкту. 

ТБ “Українська енергетична біржа” – це достатньо розповсюджений та відомий електронний майданчик, що має акредитацію в ПроЗорро та достатньо надійний для участі в торгах. 

Вибір майданчика – це вже відповідальність кожного конкретно взятого користувача. Кожен учасник має право обирати той сервіс, що буде для нього найбільш зручним. Головним пунктом є перевірка фактору акредитації в ПроЗорро, що є обов’язковою умовою.

Обов’язкові умови для участі в земельних торгах в ПроЗорро

Маючи бажання спробувати свої сили саме в торгах з продажу або ж оренди земельної ділянки, учасник повинен розуміти, що є обов’язкові та другорядні вимоги. Особливу увагу потрібно звертати саме на першу категорію, тому що від виконання цих вимог залежить те, чи можна буде взяти участь в конкретній процедурі.

До числа обов’язкових вимог для участі в земельних торгах, можна віднести наступні пункти:

  • Сплата реєстраційного внеску – він може відрізнятися в залежності від типу лоту та вартості земельної ділянки. Це обов’язкова вимога і учасник повинен своєчасно сплатити цей внесок, щоб його було додано до переліку кандидатів;
  • Сплата гарантійного внеску – він формується на основі того, якою є сума самого лоту. Зазвичай, це не більше 3% від вартості лоту. Сам же внесок потрібно вносити в момент подачі заявки на участь в торгах;
  • Надання документації – перш за все, це стосується тих паперів, що підтверджують той факт, що вами були сплачені гарантійний та реєстраційний внески. Також, потрібно приклади інформацію про себе, ліцензії, сертифікати та інші документи, які прописані серед умов в самому оголошенні.

Продаж земельної ділянки – це не самий важкий напрямок з торгами в ПроЗорро, але все ж учасники повинні робити все вчасно і відноситись до цього відповідально

Класифікація електронних майданчиків ПроЗорро по фактору спеціалізації

Не дивлячись на акредитацію в ПроЗорро, майданчик можуть відрізнятися за принципом роботи та за форматом надання послуг. 

Такі онлайн-сайти, де можна брати участь в торгах, діляться на три основні групи за фактором спеціалізації, а саме:

  • Горизонтальні – користуватися ними можуть учасники, які працюють в самих різних галузях;
  • Вертикальні – такий формат майданчиків дозволяє об’єднати учасників з якоїсь конкретної галузі;
  • Змішані – це певний універсальний варіант, який бере щось з обох категорій і вважається більш практичним.

Це ті моменти, які є справді важливими і тому їх обов’язково потрібно брати до уваги.