Особливості електронних тендерів в Україні щодо продажу лісоматеріалів

Понад 15% території України занята лісовими господарствами. Їх на даний час існує 260, та усі вони повинні регулярно вирубувати ліси з метою їх оздоровлення. Під час такої санітарної вирубки з лісу видаляють сухостій, а також заражені шкідниками та грибком дерева. В результаті різного роду лісозаготівлі, на територіях українських лісгоспів накопичується досить багато деревини. Її можна реалізувати по ринковій ціні та отримати від цього гроші, які можуть бути використані для розвитку лісової галузі України.

Що відбувалося до 2020 року

До того, як система Прозорро.Продажі охопила собою ще й ринок деревини, лісоматеріали продавалися на основі прямих договорів між лісовими господарствами та бізнесменами, діяльність яких була пов’язана з деревообробною галуззю. Із-за таких прямих домовленостей нерідко створювалися тіньові схеми збуту деревини, через які цей цінний український ресурс продавався задешево тим, хто дав хабар або мав корисне знайомство.

Що є зараз на ринку деревини в Україні

Але в 2020 році все змінилося, так як в силу вступила Постанова №1178. В цьому нормативному документі йдеться про те, що деревина в Україні повинна продаватися тільки відкрито, тобто через систему онлайн торгів. Дізнатися більше про це можна тут https://megasale.com.ua/prodam-lis-kruglyak-sosny-u-harkovi-na-prozorro-sale/. Система Прозорро.Продажі не може самостійно організовувати та проводити аукціони, тому для цього використовуються ЕТМ – електронні торгівельні майданчики. Вони були створені для того, щоб надавати доступ до усієї бази активних лотів, а також реєструвати продавців та покупців. Крім цього спеціалісти цих онлайн платформ надають професійну консультаційну допомогу та якісну юридичну підтримку з питань оформлення договорів купівлі-продажу.

Переваги нової системи

Завдяки використанню системи Прозорро.Продажі на ринку української деревини державі вдалося забезпечити електронний облік лісоматеріалів, а також продавати їх по справедливій ринковій ціні. Раніше це було неможливим, так як ліс продавався на основі прямих домовленостей між лісгоспами та представниками бізнесу. Так розвивалася корупція, яку потрібно було якось спинити.

Нова система допомогла ринку стати більш прозорим, відкритим та чесним. Тут забезпечуються рівні умови для усіх учасників, а у випадку підозри на змову чи корупцію, порушників буде відразу вилучено з системи.