Чому Prozorro.Продажі» – це бездоганна платформа для торгівлі з державою

Торгова система Prozorro була навмисно розроблена для обслуговування операцій купівлі-продажу різного майна між державою та приватним бізнесом. Ця система є унікальною у своєму роді та служить на благо українського народу. Основною перевагою Prozorro перед іншими платформами є те, що розробникам вдалося досягти безумовної прозорості всіх торгів. Будь-хто може ознайомитись з виставленими лотами, отримати вичерпну інформацію про них та дізнатись про результати більш детальних минулих аукціонів. Для цього будь-який громадянин України може легко відвідати акредитовану державну систему «Прозорро.Продажі».

Придбати в системі Прозорро можливо:

  • природні джерела (деревина, вугілля, сира нафта тощо);
  • техніка, що належить Збройним Силам України, але яка військовим не потрібна більше, або вона не працює;
  • об’єкти нерухомості, що перебувають у державній власності;
  • майно та активи банків-банкрутів;
  • різне рухоме та нерухоме майно, яке було вилучене у громадян на користь держави.

Як проходять аукціони

У системі доступні 3 процедури: конкурентний діалог, проведення відкритих торгів та ставки.

Для участі в аукціонах слід дотримуватися правил аукціону перед кимось іншим. Будь-яку партію можна продати лише за умови наявності принаймні 2 учасників торгів. Це правило було встановлено таким чином, щоб було суперництво, і українська держава, а отже кожен громадяни країни, отримували максимальну вигоду.

Процедура переговорів передбачає прийняття остаточного рішення про продажі після вибору найбільш виграшної пропозиції. Якщо після прийняття остаточного рішення у клієнта виникають труднощі, то лот передається особі, яка механічно запропонувала другому за величиною суму.

Прозоро – цей сайт успішно співпрацює вже кілька років. За цей час не було жодного провалу, до бюджету надійшло мільярди гривень, а рівень корупції при продажу державного майна значно знизився. Завдяки повній прозорості та доступності інформації, зловживання у цій галузі зведено до мінімуму.

Широке залучення громадськості та електронний документообіг відкрили нові можливості не лише для великих інвесторів, а й для малого та середнього бізнесу.

Яка інформація про лоти доступна?

Кожна партія має повний опис технічних характеристик, щоб кожен житель країни міг знати її ринкову вартість;

  • короткий огляд ключових порівнянь;
  • коди представленого майна;
  • повна інформація про сам аукціон (дата аукціону, терміни, первісна вартість, депозит тощо).

Найбільш актуальними товарами на Prozorro є машини, оренда та придбання нерухомості та металобрухту. Більш даних є на сайті Асоціації aeaep.com.ua.